مقالات

چند نکته برای آماده کردن تجهیزات شما در زمستان

چند نکته برای آماده کردن تجهیزات در زمستان

با توجه به وارد شدن به فصل سرما، حال زمان آن رسیده است که تجهیزات خود را آماده کنید تا در هنگام کاهش دما در ناحیه سردسیر، ماشین‌ الات شما دچار مشکلی نشوند.

هواشناسان هوایی را برای زمستان امسال پیش‌بینی می‌کنند که می‌تواند به معنای دمای سردتر و شرایط مرطوب‌تر و برفی‌تر برای بخش‌های خاصی از کشور باشد. اگر تاکنون اقداماتی برای آماده کردن تجهیزات دستگاه های خود انجام نداده اید، اکنون زمان آن فرا رسیده است.

آماده کردن تجهیزات در زمستان

۱ - فیلترها

آماده کردن تجهیزات در زمستان | یکی از دلایل رایج توقف موتور در طول زمستان را می توان به گرفتگی فیلتر سوخت دیزل نسبت داد. سوخت دیزل در دمای زیر ۴۰ درجه فارنهایت شروع به ژل شدن می کند و می تواند به راحتی فیلتر را مسدود کند. یک راه ساده برای جلوگیری از این مشکل، تعویض فیلترهای سوخت در ابتدای هر فصل زمستان است. همچنین در طول زمستان به دلیل استفاده از سیستم گرمایشی، باید فیلترهای هواکش دستگاه خود را هر ماه بررسی و تعویض کنید.

آخرین قیمت انواع فیلتر خودرو

با انجام این کار، کیفیت هوای داخل و طول عمر سیستم HVAC خود را بهبود می بخشید. قبل از زمستان روغن عوض کنم یا بعد؟

به طور کلی، بهتر است روغن موتور دستگاه خود را قبل از شروع سرما عوض کنید، به خصوص اگر خودتان این کار را انجام می دهید .(هیچکس نمی خواهد روغن را در هوای سرد عوض کند). با این حال، اگر قصد دارید موتور دستگاه خود را در ماه‌های زمستان ذخیره کنید، مهم‌تر است که روغن و فیلترهای ان را قبل از شروع سرما تعویض کنید.

۲- لاستیک

فشار هوا در لاستیک‌ها می‌تواند همراه با جیوه در دماسنج شروع به کاهش کند، بنابراین مطمئن شوید که در شروع هر شیفت کاری به پوند در هر اینچ مربع (psi) پر شده‌اند. اگر آنها نیاز به هواگیری دارند، دستگاه را به یک منطقه گرم شده منتقل کنید تا از مشکلات کم باد بودن آن جلوگیری شود. انجام این کار در یک گاراژ یا فروشگاه خدمات و تعمیرات به مهره لاستیک کمک می کند تا در شیار هر چرخ محکم بنشیند.

تهیه انواع لاستیک

همچنین هنگام باد کردن مجدد لاستیک به جای هوای فشرده یا مخلوطی مشابه باید از گاز نیتروژن خشک استفاده کنید. این به مبارزه با کریستال‌های یخ که در دوره‌های مخصوصا سرد در داخل لاستیک تجمع می‌کنند، کمک می‌کند، که می‌تواند بدنه سوپاپ را باز کند و احتمال باد کردن را افزایش دهد.

۳- باطری

در هوای سرد باتری‌های تجهیزاتی نیاز دارد که تقریباً دو برابر آمپر میل لنگ تولید کنند، بنابراین باتری خود را برای راه‌اندازی آسان، همیشه شارژ و گرم نگه دارید. اگر در دماهای زیر صفر کار می کنید، نگهداری باتری در دمای اتاق در زمانی که از آن استفاده نمیشود نیز می تواند کمک کننده باشد. اگر باتری‌ها را ذخیره می‌کنید، می‌توانید با شارژ مجدد آن‌ها در صورت کاهش ظرفیت کمتر از ۷۵ درصد و تمیز کردن آنها برای از بین بردن زنگ‌زدگی، رطوبت و کثیفی در حفظ عمر مفید آنها کمک کنید. باتری ها را برای مدت طولانی استفاده نمی کنید ؟
آنها را از سیم های زمین خود جدا کنید و سطح ولتاژ آنها را بررسی کنید و در صورت نیاز ماهی یک بار شارژ کنید.

۴- سوخت

اکثر دستگاه های تجهیزات در طول ماه های گرم با سوخت شماره ۲ دیزل کار می کنند. از آنجایی که این نوع سوخت می تواند جامد شود، استفاده از آن در هوای سردتر توصیه نمی شود. یک سوئیچ ساده به سوخت دیزل شماره ۱ کمک می کند تا یخی را که می تواند با باقی ماندن سوخت شماره ۲ در مخزن و خطوط ایجاد شود، حفظ کند.

سوخت مناسب خودرو

برای جلوگیری از یخ زدگی مخزن سوخت در ابتدای شیفت کاری خود، در پایان هر روز آن را پر کنید. و همیشه قبل از پر کردن مخزن، مخزن ذخیره سوخت را با تخلیه آب از جداکننده آب به صورت روزانه از آب، زباله و رسوب تمیز نگه دارید.

۵- سخن نهایی

بازرسی تجهیزات در تمام طول سال بسیار مهم است، اما باید مراقب موارد خاصی باشید زیرا دما شروع به کاهش می کند و روزها کوتاه تر می شوند. با چراغ های سوخته، برف پاک کن های قدیمی شیشه جلو یا بخاری که به درستی کار نمی کند،شروع به کار نکنید. به ترمزها و سطح مایعات نیز توجه ویژه ای داشته باشید.

قبل از اینکه هوا خیلی سرد شود، روان کننده های موتور، هیدرولیک، گیربکس و درایو نهایی را برای دستگاه خود و محدوده دمایی که در آن کار می کند نصب کنید.این نکات زمستانی به شما کمک می‌کند مطمئن شوید که ماشین‌های شما در مواقعی که به آن‌ها نیاز دارید آماده کار هستند یا خیر.

شرکت فیلتر مهدی یکی از معتبرترین فروشگاه های فروش فیلتر ماشین با داشتن نمایندگی رسمی از معتبر ترین برندها در ایران.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *