فیلتر خودرو

بهترین زمان برای تعویض فیلترروغن خودرو:

بهترین زمان برای تعویض فیلترروغن خودرو


روغن برای روانکاری موتور خودرو شما ضروری است . و فیلتر روغن خودرو نقش حیاتی در اطمینان از اینکه روغن موتور بتواند این کار را انجام دهد ایفا میکند . فیلتر روغن ماشین ، موتور شما را در برابر آسیب های احتمالی موجود ، به وسیله ی از بین بردن آلاینده ها که شامل کثیفی ، روغن اکسید شده ، ذرات فلزی و غیره هستند و میتوانند در روغن موتور به دلیل سایش موتور جمع شوند ، محافظت کند.

شما میتوانید با استفاده از روغن مصنوعی گران قیمت به افزایش عمر و کارایی فیلتر روغن خودرو خود کمک کنید. زیرا که روغن موتور مصنوعی از لحاظ تصفیه و تقطیر با کیفیت تر از روغن معمولی است ، بنابراین ماندگاری بیشتری دارد و احتمال میدود شدن فیلتر شما کمتر است . روغن های مصنوعی با روغن های پایه ای ساخته میشوند اما کیفیت بالاتری نسبت به روغن های معمولی و کمتر تصفیه شده دارند . و احتمال اسیدی شدن و اکسید شدن در آن ها کمتر است . روغن موتور های کاسترول ، شل ، توتال و … جز این دسته از روغن ها هستند.

 

هر چند وقت زمان تعویض فیلتر روغن میباشد؟

در واقع هر بار که نسبت به تعویض روغن موتور خودرو خود اقدام میکنید باید فیلتر روغن خودرو را تعویض کنید . به طور معمول، این به معنای هر ۱۰،۰۰۰ کیلومتر برای یک خودرو بنزینی و ه۱۵،۰۰۰ کیلومتر برای یک دیزل میباشد.
با این حال توصیه میشود برای تایید فاصله زمانی سرویس دهی خودرو تان ، دفترچه ی راهنمای خودرو را بررسی کرده و یا از کارشناس مربوطه در این زمینه راهنمایی بگیرید.

در این جا به بررسی چند دلیل برای تعویض فیلتر روغن میبردازیم :

– فرایند فیلتراسیون ” با جریان کامل “

موتور های مدرن از یک فرایند فیلتراسیون با جریان کامل استفاده میکنند، به این معنی که روغن مستقیما از مخزن به موتور از طریق فیلتر روغن میرود . این بدان معناست که فیلتر روغن شما اولین سیستم دفاعی موتور شما در برابر آلودگی‌میباشد.

– کاهش سایش موتور

با گذشت زمان ، آلودگی روی فیلتر روغن شما ایجاد میشود. اگر صبر کنید تا فیلتر روغن خودرو شما کاملا مسدود شود، این احتمال وجود دارد که عبور روغن مسدود شود و در نهایت جریان روغن تمیز و تصفیه شده به موتور شما متوقف شود. البته خوشبختانه ، بیشتر فیلتر های روغن برای جلوگیری از خرابی فاجعه بار موتور در اثر روغن کاری نادرست در صورت مسدود شدن فیلتر روغن طراحی شده اند. و متاسفانه شیر بای پس اجازه میدهد تا روغن همراه با آلودگی ها بدون عبور از فیلتر جریان پیدا کند.

بهترین زمان برای تعویض فیلترروغن خودرو

– کاهش هزینه های نگهداری

با همگام سازی تعویض روغن و تعویض فیلتر روغن هزینه های کلی تعمیر و نگهداری خودرو را تنها با نیاز به یک تعمیر کاهش میدهید. هزینه یک فیلتر روغن جدید بسیار کمتر از هزینه آسیب احتمالی آلاینده های موتور شما میباشد .

– ازهدر دادن روغن موتورجدید بپرهیزید !

این امکان وجود دارد که فیلتر روغن قدیمی خود را عوض نکرده و فقط روغن خود را تعویض کنید. با این حال ، روغن تمیز باید از فیلتر کثیف و قدیمی عبور کند.
به محض روشن کردن خودرو ، موتورخودرو شما به اندازه روغنی که به تازگی تخلیه کرده اید کثیف میشود.

 

بهترین زمان برای تعویض فیلترروغن خودرو

Mechanic changing old or used oil filter from car engine. Vehicle service or maintenance.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *