فیلتر خودرو

فیلترهای هیدرولیک :

فیلترهای هیدرولیک

فیلترهای هیدرولیک از اجزای سیستم هیدرولیک شما در برابر آسیب های ناشی از آلودگی روغن ها و یا سایر مایعات هیدرولیک در حال استفاده محافظت میکند. بنابراین یک سیستم فیلتراسیون هیدرولیک شامل فیلترهای هیدرولیک برای حذف کثیفی و ذرات به طور مداوم است.

 در هر دقیقه تقریبا یک میلیون ذره بزرگتر از 0.001 میلی متر وارد یک سیستم هیدرولیک میشود.این ذرات میتوانند باعث اسیب به اجزای سیستم هیدرولیک شوند زیرا روغن هیدرولیک به راحتی الوده  میشود.سایش اجزای سیستم هیدرولیک به این آلودگی بستگی دارد و وجود قطعات فلزی در روغن سیستم هیدرولیک ( آهن و مس ) تخریب آن را تسریع میکند. پس حفظ یک سیستم فیلتراسیون هیدرولیک خوب،طول عمر قطعه هیدرولیک را افزایش میدهد.

عملکرد هر فیلتر هیدرولیک با راندمان حذف الودگی آن، یعنی ظرفیت بالای نگهداری کثیفی و الودگی اندازه گیری میشود.

دلایلی متعددی وجود دارد که چرا مایعات میتوانند آلوده شوند. استفاده زیاد و فرسودگی قطعات، لوله کشی ضعیف، و آلودگی وارد شده با سیال جدید یا اجزای جدید تنها تعدادی از احتمالات هستند. به همین دلیل است که هیچ سیستم قدرت سیال بدون استفاده از فیلتر کامل نمیشود.

عملکرد هر فیلتر

سیالات هیدرولیک :

فیلترهیدرولیک، آلاینده سیال هیدرولیک را آزاد نگه میدارند.سیالات هیدرولیک چهار عملکرد اساسی را انجام میدهند. وظیفه ی اصلی آنها ایجاد نیرو و حرکت درهنگام تبدیل جریان به فشار در نزدیکی نقطه استفاده است. دوم اینکه ، با اشغال فضای بین سطوح فلزی، سیال یک مهر و موم تشکیل میدهد که مانع فشار را ایجاد میکند و به حذف آلاینده ها کمک میکند. سوم روانکاری سطوح فلزی است که اغلب اشتباه گرفته میشود و چهارمین و آخرین عملکرد، خنک سازی اجزای سیستم توسط سیال هیدرولیک است.

اجزای اصلی فیلترهیدرولیک :

سرفیلتر :

ریخته گری پورت شده که جریان سیال هم وارد فیلتر میشود و هم از آن خارج میشود. علاوه بر این هنگام نصب برروی دستگاه میتواند به عنوان یک پد نصب نیز عمل کند.

کاسه فیلتر :

ظرفی که به داخل سرفیلتر میریزد و المنت را در خود دارد و از آن محافظت میکند و این اجازه را میدهد تا سیال کثیف به طور یکنواخت در اطراف قسمت بیرونی المنت جریان یابد و مایع تمیز از مرکز عنصر خارج شود.

المنت فیلتر:

کاتریجی که فیلتر را نگه میدارد . این المنت مسئول به دام انداختن آلاینده های موجود در سیال سیستم است.

شیر بای پس :

شیری که برای محافظت از سیستم در مواقعی که فیلتر با الودگی بیش از حد بار میشود طراحی شده است.

اجزای فیلتر هیدرولیک

اجزای فیلتر هیدرولیک

انواع فیلترهای هیدرولیک :

در زیر رایج ترین فیلتر های مورد استفاده در مدار های سیستم هیدرولیک اورده شده است. موقعیت مکانی هر فیلتر در سیستم و فشار در آن مکان ، در هنگام انتخاب فیلتر جایگزین امر بسیار مهمی است.

  • فیلتر های کم فشار : این فیلترها در اکثر سیستم های هیدرولیک به طور کلی بین مخزن و پمپ، در مسیر بازگشت به مخزن هیدرولیک یافت میشوند. فیلتر های هیدرولیک کم فشار معمولا برای فشار های تا bar 24 درجه بندی میشوند. هدف اصلی این فیلتر جلوگیری از رسیدن آلاینده های بزرگ به پمپ است.
  • فیلترهای فشار متوسط : فیلترهای فشار متوسط معمولا به عنوان اجزای درون خطی یا به صورت چرخشی یا محلول کاتریج-کاسه ای طراحی میشوند. این فیلترها معمولا برای فشار بین 20-128 bar طراحی میشوند. به طور معمول این فیلترها برای جمع آوری آلودگی های ایجاد شده در طول عملیات تجهیزات استفاده میشود.
  • فیلترهای فشار بالا : فیلترهای فشار بالا به سبک کاتریجی معمولا بین پمپ و اجزایی مانند موتور ها ، سیلندر ها و سوپاپ ها قرار می گیرند و به گونه ای طراحی میشوند که حداکثر محافظت را ارائه دهند. این فیلترها به محافظت از این سیستم حیاتی در برابر شکست فاجعه بار و البته گران قیمت کمک میکنن و معمولا برای فشارهای بین 130-145 bar یا بالاتر طراحی شده اند.

فیلترهای فشار بالا

 
بازگشت به لیست

دیدگاهی در مورد “فیلترهای هیدرولیک :

  1. filter tehran گفت:

    عالی

  2. فیلترسازی گفت:

    بسیار اموزنده، ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *