فیلتر ژنراتور

همه چیز در مورد دیزل ژنراتور، برد دیپسی و فیلتر دیزل ژنراتور

همه چیز در مورد دیزل ژنراتور، برد دیپسی و فیلتر دیزل ژنراتور

دیزل ژنراتور

دستگاه‌های دیزل ژنراتور ترکیبی از موتور دیزل و یک ژنراتور ‌الکتریکی (آلترناتور) هستند که در هر مکانی ازجمله ادارات، کارخانجات، صنایع کشاورزی، بیمارستان، فروشگاه ها و… در توان‌های اضطراری، دائم یا مداوم در نبود برق شبکه استفاده می‌گردند.

دیزل ژنراتورها از جمله ابزارهای پشتیبان حیاتی هستند که اغلب به دلیل غیرقابل اعتماد بودن عملکرد شبکه برق و یا رویدادهای طبیعی مانند طوفان که موجب قطعی برق می‌شوند، مورد استفاده قرار می‌گیرند. از اینرو، دیزل ژنراتورها به طور گسترده در رویدادهای خارج از منزل، ساخت و سازها، بیمارستان‌ها، صنایع مهم و موارد اضطراری استفاده می‌شوند. بنابراین، در هنگام خرید دیزل ژنراتور باید به تعدادی از عوامل مانند شرایط آب و هوایی و جغرافیایی، نیازهای برق خاص و بودجه موجود، توجه کرد.

فیلتر دیزل ژنراتور

به بیان دیگر دیزل ژنراتور تجهیز بسیار مفید و کاربردی است که با مصرف سوخت دیزل، برق مورد نیاز را تولید می‌کند. این تجهیز، معمولاً به عنوان منبع تغذیه پشتیبان در کاربردهای صنعتی، مسکونی و غیره در هنگام قطعی برق و مواقع اضطراری استفاده‌ می‌شود. همچنین، ویژگی و مشخصات دیزل‌ژنراتور به نحوی‌است که امکان استفاده از آن در مناطق روستایی و دوردست، وجود دارد. ساخت دیزل ژنراتورها، با توجه به کاربردشان، در محدوده توان‌های متفاوتی صورت می گیرد. به عنوان مثال ژنراتورهای مورد استفاده برای مصارف تجاری بین ۸ تا ۲۰۰۰ کیلووات هستند، در حالیکه، ژنراتورهای مصارف خانگی بین ۸ تا ۳۰ کیلووات هستند.

برندهای مطرح در زمینه ساخت دیزل ژنراتور شامل پرکینز، کامینز، ولوو، کاترپیلار، MTU، لوول ، بادووین و موتورسازان است.

مهمترین و پر کابردترین برد ‌های کنترلی دیپسی عبارتند از
فیلتر دیزل ژنراتور

برد دیپسی

برد کنترل دیزل‌ژنراتور در واقع اصلی‌ترین بخش دیزل ژنراتوراست و آن را می‌توان قلبِ یک مجموعه ژنراتور دانست. چرا که این قطعه امکان روشن و یا خاموش شدن ژنراتور به صورت خودکار را ارائه‌می‌کند. وقتی که قطعه «سوئیچ خودکار انتقال» احتیاج به روشن کردن ژنراتور داشته باشد، پیام را به برد کنترل دیزل ژنراتور ارسال می‌کند و این قطعه نیز دستور شروع به کار ژنراتور را صادر می‌کند.

دیپسی از سال ۱۹۷۵ اقدام به طراحی، تولید و عرضه انواع برد کنترل موتور دیزل، دیزل ژنراتور، و بردهای اتوماتیک ترانسفر سوئیچ و شارژرهای باتری کرده است. کلیه محصولات دیپسی در کارخانه ۱۵.۰۰۰ متر مربعی این شرکت واقع در یورکشایر انگلستان توسط مهندسین متخصص با تجهیزات مدرن با بالاترین کیفیت تولید می‌شوند. کلیه محصولات شرکت دیپسی الکترونیک در سراسر جهان از جمله آمریکای شمالی، آسیا، اروپا و خاورمیانه توسط شبکه گسترده ای از کارمندان پشتیبانی می‌شود. شرکت DSE خود را متعهد به ارائه بالاترین خدمات و پشتیبانی می‌داند و به‌طور مرتب دوره‌های آموزشی درسطح سایت و خارج از سایت را برای همه مشتریان فراهم می‌کند.

مهمترین و پر کابردترین برد ‌های کنترلی دیپسی عبارتند از:

DSE۸۶۱۰ MKII

DSE۶۱۲۰ MKII

DSE۷۴۵۰

DSE۴۵۲۰ MKII

DSE۴۶۱۰

DSE۷۳۲۰

DSE۷۳۲۰ MKII

DSE۷۳۱۰ MKII

DSE۸۶۶۰ MKII

DSE۸۶۲۰ MKII‌

شرکت فیلتر مهدی یکی از معتبرترین فروشگاه های فروش فیلتر ماشین با داشتن نمایندگی رسمی از معتبر ترین برندها در ایران.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *