مقالات

فیلتر روغن ماشین

بهترین زمان برای تعویض فیلترروغن خودرو
 

فیلتر روغن ماشین

فیلتر روغن قطعه ای است که به حذف آلاینده های موجود در روغن موتور ماشین به شما کمک میکند.در واقع این قطعه ی مصرفی وظیفه ی تصفیه کردن روغن موتور و جلوگیری از ورود ناخالصی ها و ذرات آهن و دوده ، قبل از ورود آنها به موتور خودرو و آسیب زدن به آنها را دارد.

فیلتر روغن ماشین با کیفیت چه ویژگی هایی دارد ؟

شرط اول اینکه فیلتر روغن باید قابلیت جذب بالایی داشته باشد و تمام ذرات و آلودگی ها و دوده ها را به طور کامل در خود جذب کند.

شرط دوم باید در مقابل پاره شدن مقاومت بالایی داشته باشد که این به نوع کاغذ مصرفی در آن بستگی دارد.

شرط سوم مقاوم بودن بدنه ی فیلتر در برابر ضریه و فشار بالا است .

شرط چهارم داشتن سوپاپ اطمینان که در زمان بالا بودن فشار و تاخیر در تعویض آن و رسیدن به حداکثر میزان جذب ، باز شده و روغن تصویه نشده وارد موتور میشود.

شرط پنجم آبندی بودن درست فیلتر روغن است تا روغن فقط از مسیر های تعیین شده عبور کند تا شاهد نشتی روغن نباشیم.

اهمییت فیلتر روغن ماشین آلات :

روغن موتور تمیز از اهمییت بالایی برخوردار است زیرا اگر روغن بدون فیلتر روغن کار کند ممکن است با ذرات ریز و سختی که میتوانند سطح موتور شما را فرسوده کنند اشباغ شود. روغن کثیف میتواند اجزای پمپ روغن را فرسوده و باعث یاتاقان موتور شود.


فیلتر های ارزان قیمت بدلیل استفاده از مواد اولیه بی کیفیت و مقاومت پایین انها منجر به خرابی زودرس فیلتر میشود.برخی از فیلتر ها کوچکترین ذرات کثیف را فیلتر میکنند و برخی دیگر ممکن است دوام بیشتری داشته باشند بنابراین شما باید فیلتری که مناسب با وسیله نقلیه شما و متناسب با نیاز های شما باشد را خریداری کنید. فروشگاه فیلتر مهدی با عرضه بهترین برند ها ی خارجی و ایرانی موجود در بازار کیفیت و سلامت خرید شما را تضمین میکند.

 

چرا فیلتر روغن احتیاج به تعویض دارد ؟

با گذشت زمان فیلتر روغن ماشین به تدریج مسدود میشود زیرا میلیارد ها ذره و آلاینده و گرد و غبار را به دام می اندازد. گرفتگی فیلتر روغن میزان عبور روغن تمیز از فیلتر روغن را کاهش میدهد و نیاز به تعویض دارد . اصول تعویض فیلتر روغن در این است که فیلتر را قبل از گرفتگی و یا کثیف شدن زیاد ( قبل از آسیب زدن به موتور) عوض کنید. عادات رانندگی شما نیز میتواند بر تعداد دفعات تعویض روغن تاثیر بگذارد و همبنطور اگر شما کسی هستید که در شهر بیشتر تردد میکنید و یا حتی سفر های کوتاه زیادی انجتم میدهید ، باید فیلتر روغن خود را بیشتر از افرادی که در بزرگراه ها تردد میکنند تعویض کنید.

توجه داشته یاشید که هیچ ابزار و چراغ هشداری وجود ندارد که زمان تعویض فیلتر روغن را به شما یادآوری کند.تاثیر این گرفتگی و کثیفی میتواند شامل عدم روغن کاری درست ، فرسودگی و پارگی زودرس موتور، آسیب های داخلی موتور و از بین رفتن فشار روغن است .

 

چرا فیلتر روغن احتیاج به تعویض دارد ؟

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *