مقالات

فیلتر هوای کابین

فیلتر هوای کابین

فیلتر هوای کابین قطعه ایست برای تهویه هوایی که وارد اتاق خودرو شما میشود. اکثر مردم میدانند که موتور خودرو آنها دارای یک فیلتر هوا است که از ورود کثیفی به داخل موتور جلوگیری میکند . اما آیا میدانستید که سیستم تهویه و سرمایش و گرمایش ماشین شما نیز دارای فیلتر هوای کابین است ؟

فیلتر هوای موتور خودرو این اطمینان را به شما میدهد که هوای تمیز به موتور شما میرسد.این هوای تمیز برای کارآمد بودن وسیله ی نقلیه شما بسیار مهم است. فیلتر هوای کابین هم همان عملکرد را برای سیستم تهویه خودرو انجام میدهد به این صورت که از ورود گرد وغبار و خاک و حشرات و… به داخل کابین خودرو از طریق سیستم تهویه جلوگیری میکند. بنابرابن هوای داخل اتاق خودرو شما را تازه نگه میدارد و سرنشینان میتوانند به راحتی نفس بکشند.

زمان تعویض فیلتر هوای کابین :

به طور معمول این فیلتر سالیانه باید تعویش شود اما مثل سایر فیلترها این بازه ی زمانی میتواند کمتر هم باشد. اگر شما راننده ای هستید که در مناطق آلوده رانندگی میکنید یا حتی در جاده های خاکی سفر میکنید، هر 8000 کیلومتر نسبت به تعویض آن اقدام کنید.

برای خرید فیلتر هوای کابین از بهترین برند های مطرح موجود در بازار با فروشگاه فیلتر مهدی تماس بگیرید .

تماس با فروشگاه

دستور العمل گام به گام تعویض فیلترهوای کابین :

فیلتر هوای کابین

گام اول : ابتدا محل فیلتر هوای کابین خودرو خود را پیدا کنید. این جایگاه در خودرو های مختلف متفاوت است . در بعضی مواقع زیر کاپوت و یا حتی در برخی از خودرو ها زیر داشبورد قرار دارد. دفترچه ی راهنمای خودرو نیز میتواند به شما کمک کند در غیر این صورت از یک متخصص و یا مکانیک درخواست کنید تا جایگاه آن را به شما نشان دهد.

گام دوم : هنگامی که محل قرارگیری فیلتر را پیدا کردید، فیلتر هوای کابین قدیمی رو خارج کنید. گیره ها ، پبج ها و مهره را باز کرده ، درپوش را برداشته و فیلتر را آزاد کنید.در این مرحله خوب فیلتر را یررسی کنید و اگر به شدت کثیف است یعنی زمان تعویض آن فرا رسیده است .

گام سوم : در این مرحله جایگاه فیلتر را به خوبی تمیز کنید. میتوانید از جارو برقی برتی این کار استفاده کنید تا حسابی عاری از هرگونه کثیفی و زباله شود . همچنین میتوانید با استفاده از دستمال هم این کار را انجام دهید.

گام چهارم : فیلتر هوای کابین جدید رو دقیقا در همان جایگاه فیلتر قبلی قرار دهید.اطمینان داشته باشید که فیلتر را با جریان هوای درست نصب کرده اید.

گام پنجم : درپوش محفظه را روی فیلتر قرار داده و پیچ و مهره ها را به حالت قبلی برگردانید.این تمام کاری بود که باید انجام میدادید.حال میتوانید هوای تازه را نفس بکشید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *