فیلتر خودرو

فیلترهوا خودرو و همه چیز درباره ی آن

فیلترهوا خودرو و همه چیز در باره ی آن

فیلتر هوا خودرو قطعه ای است که وظیفه اصلی آن فیلتراسیون کردن و پالایش گرد و غبار و آلاینده ها و رطوبت های موجود در هوا است .به این صورت که این ذرات را در خود جذب کرده و مانع ورود انها به بخش داخلی موتور خودرو میشود. فیلتر هوا ممکن است قطعه مصرفی مهمی برای بررسی و تعویض منظم به نظر نرسد اما برای حفظ عملکرد خودرو شما ضروری است.

درمورد فیلتر های مورد نیاز ماشین الات سنگین و غیر سنگین که وظیفه ی محافظت و افزایش کارایی موتور را دارند که شامل فیلتر هوا ، فیلتر روغن ، فیلتر سپراتور و … درسایت فیلترمهدی بیشتر آشنا میشویم.

فیلترهوا خودرو و همه چیز در باره ی آن

www.filtermahdico.com

 

زمان تعویض فیلتر هواکش

فیلتر هوا با توجه به اتمام رسیدن میزان جذبشان باید تعویض شوند . به تعویق انداختن زمان تعویض این قطعه باعث افزایش مصرف سوخت و در نهایت کاهش قدرت خودرو میشود.

با توجه به کارکرد موتور این بازه ی زمانی معمولا بین 5000 تا 10000 کیلومتر میباشد.

لازم به ذکر است که این مقدار در فیلتر هواکش با توجه به شرایط آب و هوایی ، میزان آلودگی،گرد و خاک موجود در هوا و همچنین کیفیت فیلتر هواکش متغییر است. با این حال لازم است دستور عمل های درج شده بر روی بسته بندی محصولات مطالعه شود . همچنین میتوانید اطلاعات کامل تری از کارشناسان فروشگاه فیلتر مهدی دریافت کنید.

فیلتر هوای کثیف و یا آسیب دیده باعث افزایش مصرف سوخت میشود چرا که میزان جریان هوا را به داخل موتور محدود میکند. از آنجا که موتور خودرو برای سوزاندن سوخت به اکسیژن احتیاج دارد نکته مهم این است که حتما جریان هوا در موتور وجود داشته باشد.

از طرفی در فیلترهوای آسیب دیده کوچک ترین ذرات به راحتی میتوانند عبور کنند و وارد موتور شوند که این عملیات خسارات جدی به قطعات داخلی موتور مثل سیلندر ها و پیستون وارد کرده که تعمیر آن بسیار پرهزینه است.

در نتیجه ضروری است که نسبت به تعویض فیلترهواکش خودرو خود به موقع اقدام شود.

زمان تعویض فیلتر هواکش

www.filtermahdico.com

نصب درست فیلتر هوا

باید توجه داشته باشید که محل قرار گیری درست فیلتر هوا خودرو نیز بسیار حائز اهمیت است و در صورت جاسازی اشتباه عملکرد خود را از دست داده و حتی در بعضی موارد باعث ایجاد خطر و خساراتی برای موتور و در نهایت خودرو میشود. پیشنهاد میشود که این کار را به متخصصان در حوزه ی خودرو بسپارید.

 

www.filtermahdico.com

با توجه به مقرون به صرفه بودن قیمت فیلتر های هواکش شستن آنها و استفاده مجدد از آنها توصیه نمیشود . زیرا شستشو باعث باز شدن اجزاء فیلتر هوا شده و در نتیجه کارایی خود را از دست داده و باعث آسیب میشود.

مواد اولیه درساخت و تولید فیلتر هوا

در ساخت فیلترهای هوا یکی از مواد تشکیل دهنده آن کاغذ است.

کاغذ مصرفی در ساخت فیلتر هوا کش ماشین الات بسیار از اهمییت بالایی برخوردار است.این کاغذ ها از الیاف های مخصوصی ساخته میشوند که بهترین آنها دارای استحکام و مقاومت بالایی در برابر رطوبت و گازهای معلق موجود در هوا است. در نتیجه استفاده از فیلتر هوایی که کاغذ نامرغوب در تهیه ی آن بکار رفته باعث کاهش عمر فیلتر و آسیب به موتور خودرو و افزایش مصرف سوخت میشود.

مواد اولیه درساخت و تولید فیلتر هوا

www.filtermahdico.com

در آخر مجموعه ی فیلتر مهدی ضمن همکاری با نمایندگی های مطرح شور، ساکورا ، کاترپیلار،کوماتسوو … و همچنین همکاری با برند های ایرانی کاج ، یونیک ، ترکان و … آماده ارایه فیلترهای هواکش با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت به شما مشتریان عزیز میباشد .

لطفا جهت آگاهی از لیست قیمت فیلتر ها با کارشناسان فروشگاه فیلتر مهدی تماس بگیرید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *