فیلتر خودرو

مشکلات رایج درفیلترهواکش خودرو :

مشکلات رایج درفیلترهواکش خودرو

فیلتر هواکش خودرو شما میتواند تفاوت زیادی درعملکرد خودرو ایجاد کند. فیلترهوای تمیز و درست نصب شده باعث کاهش مصرف سوخت ، افزایش عمر موتور ، کاهش آلاینده ها و هم چنین افزایش شتاب خودرو شود. درواقع اگر این قطعه نادیده گرفته شود، عملکرد خودرو به شدت کاهش پیدا میکند.

یک موتور احتراق داخلی برای اینکه کار کند باید چیزی در حدود 1000 لیتر هوا را با هر لیتر سوخت مخلوط کند. هوا از طریق فیلتر هوا وارد موتور میشود. بنابرابن بدون ورود هوای کافی، مخلوط سوخت و هوا فقط شامل سوخت خواهد بود پس به درستی نمیسوزد و موتور ازاکسیژن مورد نیاز خود محروم میشود.

اکثر سازندگان خودرو توصیه میکنند فیلترهواکش خودروی خود را هر19هزار کیلومتر یا هر 12 ماه یکبار تعویض کنید . با این حال اگر در منطقه ی کشاورزی و یا در مناطقی با میزان گرد و غبار و آلایندگی زیاد زندگی و رانندگی میکنید ، زمان تعویض فیلتر کاهش میابد.

تعویض فیلترهواکش خودرو

در اینجا نمونه ای از مشکلات رایج که با تعویض فیلتر هواکش خودرو حل میشود را بررسی میکنیم :

– صدای عجیب موتور :

زمانی که خودرو شما در حال حرکت و یا ساکن است ، ساکنین خودرو باید ارتعاشات نرم یک موتور کارآمد را احساس و بشنوند. اگر متوجه ی صدایی غیر معمول مانند سرفه کردن یا صدای ترکیدن شوند، نشان دهنده ی این است که موتور جریان هوای کافی دریافت نمیکند و این به معنی رسیدن زمان تعویض فیلترهواکش میباشد.

اتفاقی که در موتور شما افتاده است این است که فیلتر هواکش خودرو کثیف و یا مسدود شده است. که باعث میشود جریان هوا کاهش پیدا کند و باعث ایجاد تغییر در مخلوط سوخت و هوا میشود. مخلوط مذکور یک دوده سیاه ایجاد میکند که شمع موتور را میپوشاند. سر و صدای ایجاد شده از طرف شمع موتور به همین دلیل است.از این رو شمع کثیف باعث ایجاد مشکل در استارت زدن خودرو و روشن شدن آن میشود.

– کاهش عملکرد :

آیا وقتی پدال گاز را فشار میدهید ، ماشین شما مانند روز اول و به صورت معمول پاسخ میدهد ؟ یا کند و آهسته شده است ؟ اگرپاسخ شما مورد دوم باشد ، احتمال زیادی وجود دارد که فیلتر هوای کثیف مانع ازدریافت هوای تمیزموتور خودرو برای عملکرد بهینه میباشد.

-افزایش مصرف سوخت :

افزایش مصرف سوخت نشانه ی واضحی از کثیف بودن و بد کار کردن فیلتر هواکش خودرو است. زیرا که فیلتر هوای کثیف جریان هوا را محدود میکند و اکسیژن موجود در مخلوط را کاهش میدهد. موتور شما این کمبود را با مصرف سوخت بیشتر جبران میکند تا نیروی کافی برای حرکت در همان مسافت یا سرعتی که میتوانید با یک فیلتر تمیز تولید کنید را برایتان تولید کند.

-دوده یا شعله ی سیاه اگزوز :

هوای ناکارآمد به این معنی است که موتور خودرو روی مخلوطی پر از سوخت کار میکند که قبل از ورود به اگزوز یه طور کامل نمیسوزد و به عنوان یک پسماند دوده سیاه از خودرو خارج میشود. این باقیمانده را به صورت دوده سیاه میتوان مشاهده کرد . از طرف دیگر گرمای موجود در اگزوز ممکن است سوخت نسوخته را مشتعل کند و باعث ایجاد شعله در انتهای اگزوز و صدای ترکیدن شود.

فیلتر مهدی از موتور دستگاه شما مایل به مایل محافظت میکند. برای اطلاع از جدید ترین فیلترهای هواکش موجود دربازار با فروشگاه تماس بگیرید.

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *