گریدر, ماشین آلات, مقالات

گریدر کاترپیلار را بهتر بشناسید

گریدر کاترپیلار

گریدر چیست؟

یک گریدر مواد و مصالح ساخت را پخش می‌کند و در ادامه نیز بهتر است بدانید که حفر خندق، جابجایی برف از جمله کارهای موتور گریدر است. شرکت‌های متفاوتی نظیر کاترپیلار در ساخت انواع گریدر کاترپیلار مشارکت دارند.

برند کاترپیلار یکی از بزرگترین تولید کنندگانی است که در سال ۱۹۲۵ توسط بنجامین هولت و از ادغام شرکت تراکتور سازی سی ال بست با شرکت کارخانجات هولت تاسیس شد و هم اکنون نیز در ساخت موتورهای دیزل، تجهیزات سنگین، ماشین آلات کشاورزی و کامیون‌ها فعالیت دارد. از طرفی دیگر نیز نباید فراموش کرد که کاترپیلار یکی از بزرگترین تولید کنندگان قطعات و ماشین آلات عمرانی و معدنی به شمار می‌رود.

کاترپیلار یکی از برندهای مطرح در بازار ایران است. انواع گریدر کاترپیلار ، کیفیت، کارایی و بهره وری مقرون به صرفه‌ای دارند و به همین دلیل مورد توجه کارفرمایان واقع شده‌اند. از ویژگی‌های اجزای گریدر کاترپیلار می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • هیدرولیک پیشرفته
  • کابین کلاس جهانی
  • روش‌های متفاوت در نحوه نوع کنترل و فناوری

نامگذاری گریدر کاترپیلار

در گذشته، برای نامگذاری انواع گریدر کاترپیلار از شماره مدل دو یا سه رقمی و به دنبال آن یک حرف استفاده می کردند. در این نامگذاری، عدد ثابت ماند و حروف در هر نسل از محصول تغییر کرد. از آن زمان کاترپیلار سیستم این نامگذاری را ساده کرد، تا اندازه و کاربرد آن قابل درک باشد.

این روزها، گریدرهای کلاس ساختمانی از یک عدد سه رقمی از کوچکترین به بزرگترین (۱۲۰، ۱۴۰، ۱۵۰، ۱۶۰) و گریدرهای کلاس معدن از یک عدد دو رقمی برای نشان دادن طول تیغه (۱۴، ۱۶، ۱۸ و ۲۴) استفاده می‌کنند. به این ترتیب در این روش نامگذاری، تشخیص کارایی و مدل گریدر برای کارفرمایان هم بهبود یافت.

در ادامه به معرفی برخی از گریدرهای کاترپیلار می‌پردازیم:

گریدر کاترپیلار سری M:

گریدرهای سری M کاترپیلار می‌توانند کارهای عمرانی مانند حمل مواد و پخش مواد، شیب بندی و تنظیم شانه راه، نگهداری جاده شنی و برف روبی را با هزینه مقرون به صرفه و با سرعت بالا انجام دهند.

گریدر کاترپیلار سری M

انواع گریدهای سری M کاترپیلار دارای قطعات گریدر مقرون به صرفه و با کیفیت هستند که برخی از مشخصات و ویژگی انواع گریدر کاترپیلار سری M شامل موارد زیر می‌شود:

  • سیستم عامل دیفرانسیل
  • اتصال به سیستم عامل
  • سریعترین و دقیق ترین کنترل
  • امکان خاموش کردن سیستم امنیتی
  • بهره وری سوخت
  • کاهش در سایش
  • افزایش تسمه قدرت

CAT 120/120 AWD دارای کابینی برای کنترل و راحتی بیشتر است. موتور آن CAT C7.1 با حالت ECO سوخت کمتری مصرف می‌کند. این گریدر دارای قدرت پایه 93 کیلووات، وزن 16454 کیلوگرم و عرض تیغه 3.7 متر با حداکثر عمق برش 775 میلی متر است.

CAT 12K دارای زوایای تهاجمی تیغه‌ها، انحنای تخته‌ای بهینه‌شده و فضای خالی بزرگ از جلو است. گیربکس میل متحرک این گریدر با تغییر قدرت، قدرت زیادی را به مواد و مصالح می‌رساند. گریدر کاترپیلار مدل 12K دارای قدرت پایه 108 کیلووات، وزن 16791 کیلوگرم و تیغه 3.7 متری با عمق برش 735 میلی‌متر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *