آموزشی, فیلتر خودرو

علائم خرابی فیلتر روغن

علائم خرابی فیلتر روغن
4.2
(17)

خرابی فیلتر را بشناسید

فیلتر روغن بخشی اساسی از سیستم خودرو است که در طول تمامی فعالیت موتور، کار آن ادامه می‌یابد و تأثیر قابل توجهی بر عملکرد خودرو دارد.

به همین دلیل، این فیلتر به مانند دیگر قطعات، پس از مدتی دچار مشکلات مختلف می‌شود و عملکرد ابتدایی خود را از دست می‌دهد. در نتیجه، در صورت بروز هرگونه مشکل در فیلتر روغن، تعویض آن بسیار ضروری است.

مشکلات مختلفی مانند استفاده از روغن نامناسب برای نوع خودرو، فیلتر روغن نامناسب و یا استفاده نامناسب از خودرو می‌تواند سبب گرفتگی فیلتر و نشت آن به بخش‌های مختلف خودرو شود که درنتیجه باعث شلیک آلاینده‌های مختلف به داخل موتور خودرو می‌شود.

این در حالی است که چکاپ دوره‌ای خودرو و آشنایی با علائم خرابی آن، به ویژه قطعات اصلی مانند فیلتر روغن، هزینه‌های گرانقیمت جهت دوره‌ای خودرو و تعمیرات بعدی را به شدت کاهش می‌دهد.

وظیفه فیلتر روغن خودرو

فیلتر روغن با جداسازی ذرات ناخالصی موجود در روغن موتور، از ورود ذراتی نظیر براده‌های فلزی به موتور خودرو جلوگیری می‌کند.

به همین دلیل، نقش بسیار حیاتی در حفظ سلامت فنی و کیفیت عملکرد قطعاتی نظیر سیلندرها و پیستون‌ها و در نهایت عملکرد خودرو دارد.

بنابراین، تغییرات به موقع فیلتر روغن و رفع مشکلات مربوط به آن، برای جلوگیری از وقوع خسارات جدی بسیار مهم است.

علاوه بر تعویض به‌موقع، پیدا کردن یک منبع موردی و قابل اعتماد برای خرید فیلتر روغن نیز ضروری است؛ تا به این ترتیب، مطمئن شوید که محصولی با کیفیت در دست خواهید داشت.

این مسئله نیز بسیار مهم است، زیرا در حال حاضر محصولات تقلبی بسیاری در بازار وجود دارند که توسط فروشگاه‌ها به فروش می‌رسند.

خرابی فیلتر روغن
خرابی فیلتر روغن

مهم‌ترین علائم خرابی فیلتر روغن

بسیاری از رانندگان متوجه تأثیر فیلتر روغن بر کارایی موتور و سلامت فنی خودرو هستند. این رانندگان در هنگام تعویض روغن موتور، همواره فیلتر روغن را نیز تعویض می‌کنند. با این حال، با وجود رعایت تمامی الزامات، احتمال خرابی فیلتر روغن وجود دارد که می‌توان با بروز برخی نشانه‌ها در خودرو، به آن پی برد. بنابراین، ضروری است که با این علائم آشنا شوید تا در صورت مواجهه با آن‌ها، سریعاً فیلتر روغن را تعویض کرده و از وقوع مشکلات بزرگ‌تر جلوگیری کنید. به همین دلیل، در اینجا رایج‌ترین علائم خرابی این محصول را بررسی کرده‌ایم.

بررسی کامل دلیل های خرابی در فیلترهای روغن

نتیجه گیری

در این مطلب، ما تلاش کرده‌ایم با بیان علائم رایج خرابی فیلتر روغن، شما را به مسائل کوچکی که ممکن است به مشکل منجر شوند، آگاه کنیم.

همانطور که ذکر شد، فیلتر روغن موتور می‌تواند به طور مستقیم بر بهره‌وری موتور و در نتیجه، خودرو تأثیر بگذارد. بنابراین، توجه به سلامت فنی اجزای مرتبط با آن از اهمیت جدی تری برخوردار است تا در آینده مشکلات جدی‌تری را جلوگیری کنیم.

در واقع، می‌توان گفت که استفاده از فیلتر روغن با کیفیت، به طور قابل توجهی سلامت فنی خودرو را تضمین می‌کند.

به همین دلیل، توصیه می‌شود که هنگام تعویض فیلتر روغن، به تولید‌کنندگان با تجربه و اعتبار مراجعه کنید تا از تعویض زودهنگام فیلتر روغن جلوگیری شود.

ما در شرکت فیلتر مهدی، تمام تلاشمان را کرده‌ایم تا با ارائه بهترین فیلترها، بی‌تفرجی فیلتر و خرابی زودهنگام آن را از بین ببریم و اعتماد شما را جلب کنیم. با توجه به وسیع بودن محصولات ما نظیر فیلتر روغن ماکسیما، فیلتر روغن پراید و فیلتر روغن آکسور، شما می‌توانید با آرامش نسبت به کیفیت و عملکرد فیلتر مناسب خود اطمینان حاصل کنید و آن را تهیه نمایید.

شرکت فیلتر مهدی یکی از معتبرترین شرکتهای فروش فیلتر ماشین در ایران میباشد که با داشتن نمایندگی رسمی از معتبر ترین برندها در ایران محصولات خود را تولید میکند.

چقدر این پست برات با ارزش بود؟

روی یک ستاره کلیک کن تا امتیازت ثبت بشه!

یک پست مفید از نظر شما 4.2 / 5. تعداد نظرات شما: 17

تا الان کسی امتیاز نداده، میخوای اولین نفر باشی؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *